Dlaczego warto podróżować po Polsce koleją?

Dlaczego warto podróżować po Polsce koleją?

Wybierając się na wycieczkę po Polsce, można skorzystać z co najmniej kilku środków transportu. Choć jeszcze do niedawna większość osób wybierała własne auto to obecnie zauważyć można, że rośnie popularność podróży kolejowych. Sprawdźmy więc, dlaczego warto podróżować po Polsce pociągiem.

Co oferuje obecnie polski osobowy transport kolejowy?

Osoby, które w ciągu ostatnich kilku lat nie jeździły pociągami, mogą doznać dużego zdziwienia. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo zmieniły się na korzyść nie tylko pociągi, ale także linie kolejowe, dworce i cała potrzebna infrastruktura. Pociągi którymi można jeździć po Polsce, są dużo bardziej nowoczesne i komfortowe. Współcześnie użytkowane składy mają dużo wygodnych miejsc dla pasażerów, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Są specjalne miejsca dla niepełnosprawnych, dla matek z dziećmi oraz dla osób podróżujących z rowerami. Komfort jazdy jest naprawdę wysoki. Wagony posiadają klimatyzację, ogrzewanie, są monitorowane oraz mają wewnętrzny system komunikacji. W razie gdyby działo się coś niepokojącego, zawsze można wcisnąć przycisk i połączyć się z kierownikiem pociągu. Ponadto dostępne jest darmowe wi-fi, są gniazdka do laptopów, miejsca na bagaż oraz czyste łazienki z automatycznymi drzwiami.

Dlaczego warto postawić na pociąg jeżdżąc po Polsce?

Połączenia kolejowe są dzisiaj tak zaprojektowane, aby były wygodne dla pasażerów. Bez wychodzenia z domu można sprawdzić rozkład jazdy pociągów (np. Polregio), wybrać połączenie i kupić bilet. Dostępne są liczne promocje, dzięki czemu osoby często korzystające z kolei mogą jeździć taniej. Podróż pociągiem jest wygodna i z pewnością dużo bezpieczniejsza od jazdy samochodem, bo tutaj wypadki zdarzają się bardzo rzadko. Warto też wspomnieć o nowoczesnych dworcach, dzięki którym przesiadki są dużo bardziej przyjemne. Na dworcach są elektroniczne rozkłady, szybkie windy, dzięki czemu nie trzeba dźwigać ciężkich walizek. Planując dalszą podróż, można też wybrać pociąg nocny, dzięki czemu wycieczka po kraju będzie tańsza.