Jak przygotować się na wyjazd nad Morskie Oko

Jak przygotować się na wyjazd nad Morskie Oko

Jedną z największych atrakcji, jakie mają nam do zaoferowania Tatry, jest jezioro Morskie Oko.

Żeby mieć możliwość podziwiania tego pięknego miejsca w górach, musimy wpierw zaplanować podróż.

W zależności, z jakiego miasta wyruszymy, warto rozważyć podróż pociągiem do Zakopanego a później skorzystać z oferty busów, które odjeżdżają z centrum.

W ten sposób możemy dotrzeć do urokliwej polany, jaką jest Palenica Białczańska, skąd musimy dojść nad jezioro pieszo czerwonym szlakiem około 9 km, podziwiając po drodze widoki. Pewien odcinek drogi możemy pokonać korzystając z zaprzęgu, jednak później jest to już niemożliwe i musimy dojść do Morskiego Oko 1,5 km. Droga jest głównie asfaltowa.

Nie ma możliwości korzystania z auta, ponieważ obszary te należą do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Droga przez większość czasu nie jest oświetlona, więc warto zadbać o czasowe rozplanowanie całej wyprawy. Wybierając się w góry z dziećmi najlepiej odbyć taką wyprawę w okresie letnim, gdyż oblodzenia w zimie mogą być niebezpieczne dla małych, niemających wprawy w górskich wędrówkach podróżników.

Szczególnie w okresie wakacyjnym PKP oferuje różne zniżki na przejazdy, więc warto już wcześniej zapoznawać się z propozycjami morskie oko trasa Polregio.

Na wyprawę trzeba zabrać też odpowiednią ilość płynów, by zadbać o nawodnienie w przerwach między schroniskami oraz włożyć wygodne buty i komfortowe ubranie.

Pogoda w górach często nagle się zmienia więc lepiej nie zapominać o zabraniu jakiegoś okrycia chroniącego przed deszczem czy swetra na wypadek silniejszego wiatru.

morskie oko trasa

Atrakacje jakie napotkamy na drodze:

Już sama Palenica BIałczańska jest ciekawym miejscem. Możemy tutaj nabrać sił do dalszej drogi, jedząc przepyszny posiłek.

Później będziemy mogli zobaczyć słynne huczące wodospady Wodogrzmoty Mickiewicza składające się z kaskad, skąd wyruszymy do Doliny Pięciu Stawów, w której jak sama nazwa wskazuje, możemy podziwiać właśnie stawy. Droga tutaj staje się już troszkę trudniejsza.

Po drodze z Polany Włosienica ujrzymy bardzo ładny widok na okolicę oraz Dolinę Rybiego Potoku z przepięknym zbiornikiem wodnym.